Kendinizi düzeltirseniz ve her fırsatta doğru şeyi yaparsanız her şey yolunda gidecektir...( Mavi Mucize )

12 Kasım 2020 Perşembe

Sinema: Jurassic Gezegeni - Jurassic Galaxy - Bilinmeyen ve Kurak Bir Gezegende Dinozorlara Karşı Verilen Yaşam Mücadelesi... / Konusu, Özeti, Afişler

Jurassic Gezegeni - Jurassic Galaxy

Oyuncular; Ryan Budds, Doug Burch, Eric Paul Erickson
Yönetmen; James Kondelik, Jon Kondelik
Tür; Aksiyon, Macera, Gerilim, Bilim Kurgu

Konusu; Film, uzay gemileri ile bilinmeyen bir gezegene düşen insanların, bu gezegende dinozorlarla yaşadıkları gerilim dolu anları konu almaktadır.

Özeti; Galleon isimli uzay gemisi uçuş sırasında arıza yaptığı için bilinmeyen bir gezegene düşecektir ve içerisindeki insanlardan bazıları yara alacaklardır. Bu sırada yaralar içinde enkaz altında kalanlardan birini olay yerine gelen bir dinozor yiyecek ve diğerleri de kurtulmaya çalışacaklardır. Pilot Daize ve güvenlik görevlisi Marston, çevreye dağılmış enkaz parçalarını kontrol ederken müebbet hapis cezasına çarptırılmış yolcu Flynn ve yaralı bir yolcu bulacaklardır. Etraf tamamen kurak çöl şeklinde bir görünüme sahiptir. Bu sırada yaralı olan yolcuya da dinozorlardan biri saldıracak ve ölümüne neden olacaktır. Ve geriye üçü kalarak çöl alanında yol almaya başlayacaklardır. Aynı zamanda yanlarında Hal isminde uçan robotik bir makine vardır, bir çok konuda özelliği bulunan bu robot onlara yardım etmektedir. 
Çevrede araştırma yapan Hal, her yerde farklı özelliklerde dinozorlar olduğunu görecektir. Bu sırada yol almaya devam eden üçlü, yolda bir yolcuyu daha öldürmüş ve yemek üzere olan kanatlı dinozorlara rastlayacaklardır. Bu görüntü sonrasında ilerleyecekler ve kendileri gibi kurtulmuş iki kişiye daha rastlayacaklardır. Gail ve Harris. 

Hep birlikte düşen geminin arkasındaki mekiğe ulaşmaya ve böylece gezegenden kurtulmaya çalışacaklardır. Yol üzerinde üzerlerine gelen dinozor sürülerinden kurtulmayı başaracaklar ve sonrasında bir pilotu daha uzay aracından düşmüş ve ölmüş olarak göreceklerdir. 

Bu pilot içlerinden bayan Gail'in eşidir ve bu duruma çok üzülen Gail'e o sırada bir dinozor saldıracak ve diğerleri raptor benzeri bu dinozoru öldürmeyi başaracaklardır. Sonrasında beşi birlikte yola devam edecekler ve kurak çöl alanında uzunca bir yol aldıktan sonra akli sorunlar yaşamaya başlayıp birbirlerine saldırmaya başlayacaklardır. Ancak kısa bir süre sonra kendilerine olanların farkına varıp dinlenmeye karar vereceklerdir. Bu sırada dev bir T-Rex gelecek ve hepsini kovalamaya başlayacaktır. T-Rex'den saklanan beşli bu seferde yine bir raptor ile karşılaşacak ve onu öldürmeyi başaracaklardır. Ancak aralarından Harris korkarak kaçmıştır ve sonrasında bir raptor sürüsüne yem olmuştur. Bu sırada diğerlerinin arasına gezegende yaşayan Retch isimli bir insan daha katılacak ve onları yaşadığı yere götürecektir. Yol üzerinde Hal'ın da bozulduğunu ve parçalandığını göreceklerdir. Uzun yıllardır burada olan bu adam konuşmayı unutmuştur ve dinozor eti ile besleneceklerdir. Aynı zamanda Retch onlara, yıllar öncesinden kendi arkadaşları ile bulunduğu uzay gemileri ile bu gezegene düştüğünü ve sonrasında birlikte uzay gemilerini tamir ettiklerini ve Retch'e gidip geri döneceklerine söz vererek terk ettiklerini anlatacaktır. Ancak bu bir yalandır, sonrasında Daize, diğer arkadaşlarının iskeletlerini bulacak ve Retch'in onları öldürüp yediğini anlayacaktır. 
Ve bu sırada Retch, Marston'a saldırmıştır ve aralarında bir yaşam mücadelesi başlamıştır. Ancak Retch sonrasında, Marston'ı öldü sanarak bırakacak ve diğerlerine saldıracaktır. Bu sırada yine bir raptor saldırısına uğrayacaklar ve bu saldırıdan da kurtulup Gail'i kaçıran Retch'in peşine takılacaklardır. 

Aynı zamanda Marston'ın tümörü olduğu ve yakında öleceği gerçeği ortaya çıkacaktır. Retch ise Gail'i kaçırmış ve O'nu kraliçesi yapmak istemektedir, Gail ise hamiledir ve O'nun da çocuğu olmasını istemektedir. Retch, akli dengesini kaybetmiştir ve Marston, Daize ve Flynn, onları takip etmektedirler. Bu takip sırasında raptorların ve T-rex lerin saldırısına uğrayacaklar ve Flynn yaralanacaktır. 

Yaralanan Flynn'yi geride bırakmak zorunda kalacaklar ve yalnız kalan Flynn'a raptorlar saldıracak ve öldüreceklerdir. Bunun üzerine yola devam Marston ve Daize, Retch'in izini bulacaklardır ve O'nunla karşılaşıp Gail'i kurtarmaya çalışacaklardır. Bu sırada çevrelerini dinozor sürüsü saracak ve birbirleri ile mücadele ettikleri sırada bir T-Rex Retch'i öldürecektir ve uzay mekiğine ulaşmış olmalarından dolayı sadece Gail, hamile olması ile ilgili tek kişilik uzay mekiğine binecek ve gezegenden ayrılacaktır. Marston ve Daize ise gezegende kalacak ve çevrelerini sarmış olan dinozorlarla mücadele etmeye başladıkları sırada film son bulacaktır.

Bilinmeyen ve kurak bir gezegende dinozorlarla yaşanan aksiyon ve gerilim dolu anlara tanık olacağınız aksiyon, gerilim, macera ve bilim kurgu filmidir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder